FAQ

Absolutoria.pl FAQ

1. Czy mogę dokonać zmian w wybranym przez siebie pakiecie?

Tak, możesz dokonać zmian w wybranym przez siebie pakiecie, o ile zrobisz to odpowiednio wcześniej. Jeśli zdecydujesz się na zmianę w zamówieniu prześlij maila na biuro@absolutoria.pl. Pamiętaj aby za każdym razem podpisać się imieniem i nazwiskiem oraz uczelnią/wydziałem/kierunkiem, możesz się zdziwić jak wiele osób o tym zapomina.

2. Do kiedy mogę zgłaszać zmiany w wybranym przez siebie pakiecie?

W przypadku zmian związanych z domówieniem pewnych usług, możesz zgłaszać zmiany na 2 tygodnie przed uroczystością. Natomiast w przypadku rezygnacji z usług ostateczny termin wprowadzania zmian to 30 dni przed uroczystością.

3. Czy muszę wykonywać zdjęcia w podanym przez Państwa salonie fotograficznym?

Nie ma takiego przymusu. Zdjęcia możesz wykonać tam gdzie masz ochotę. Plusem wykonywania zdjęć w rekomendowanym przez nas salonie fotograficznym są niższe ceny oraz pewność, iż Twoje zdjęcie nie będzie odbiegało kolorystyką oraz odcieniem od zdjęć Twoich kolegów i koleżanek.

4. Jak mam się ubrać na wykonywanie zdjęcia?

Zdecydowanie należy unikać drobnych wzorków na koszuli, które często zlewają się w plamę przy wydruku zdjęć. Osoby o bladej cerze powinny unikać jasnoniebieskich koszul. Dla Panów najlepszym zestawem jest garnitur w stonowanym kolorze (najlepiej granat, szary, czerń) i wyraźny w swym kolorze krawat. Paniom doradzamy kolorowe dodatki, dzięki którym zdjęcie będzie ożywione.

5. Czy muszę zakładać cały garnitur?

Nie ma takiej konieczności. Zdjęcie będzie obejmowało jedynie tułów, dlatego też można przyjść na zdjęcia w dżinsach.

6. Czy mogę być ubrany mniej formalnie?

Nie jest wskazane ubieranie t-shirtów, bluz, sportowych koszul. Można zrezygnować z krawata. Ponieważ jest to zdjęcie do jednego z ważniejszych dokumentów w Twoim życiu wypada abyś był odpowiednio ubrany. Często zdarza się, iż dziekanat nie chce przyjmować zdjęć, na których przyszły absolwent wygląda „luzacko”.

7. Czy mogę Państwu donieść papierową wersję zdjęcia jeśli nie posiadam go w wersji elektronicznej?

Przyjmujemy tylko i wyłącznie zdjęcia w formie elektronicznej. W ostateczności może to być skan papierowego zdjęcia, prosimy jednak o przesyłanie odpowiednio wcześniej abyśmy mogli sprawdzić czy jakość zdjęcia jest wystarczająca.

8. Czy po uroczystości absolutorium mogę jeszcze domówić tablo?

Tak, możesz domówić pamiątkowy album. Musisz być jednak świadomy/a, iż jeśli nie przesłałeś/aś nam wcześniej swojego zdjęcia, nie znajdziesz go w tablo.

9. Czy jeśli chcę domówić tablo po uroczystości absolutorium, a nie przesłałem/am wcześniej zdjęcia jest jeszcze możliwość dołączenia mnie do karty grupowej?

Nie ma takiej możliwości. Tablo jest „składane” przez grafika odpowiednio wcześniej przed uroczystością.. Twoje zdjęcie możemy zamieścić jedynie na imiennej stronie tablo.

10. W co mam się ubrać na Bal?

Dotychczas na Balu przeważały kreacje koktajlowe.